narvivalu peas 03.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

on olnud juba 4 kuud(paralleelselt olen kainud arstide juures ja otsinud pohjuseid ) veri poletikku ei naita, muud peauuringud ka midagi ei naita,vaike palavik koguaeg, valud tohutud, mitte nagu migreen, vaid narvivalu, mis halvab ja ei saa liigutadagi(halvematel paevadel).vahepeal annab jargi. Suudan muidugi taluda ja juba paris suuri valusid .taastusravi arst arvas et kolmiknarvi poletik. Selle ravimiseks anti epilepsia rohtu + soon tugevaid valuvaigisteid.Mingit muutust ei ole. Kas siis epilepsia ravim ravib ka poletikku?
Ja kuidas seda valupohjust leida ja ravida?
pohiliselt olen voodis, kui vahegi saan pyyan jalutada ja natuke elada, kui valu voimaldab.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Teie poolt esitatud kirjelduse alusel jääb i mulje, et tegemist on närvivaluga ( tõenäoliselt kolmiknärvi neuralgia ). Kui kahtlete ühe tohtri diagnoosis, võib alati nn. "second opinioni" saamiseks konsulteerida mõne teise neuroloogiga.
Ravi on kolmiknärvi neuralgia puhul tõesti valuvaigistitega, samuti kasutatakse epilepsiaravimeid ja antidepressante.
Ravi on sageli pikaajaline.
Kui tablettravi on tulemusteta, võib konsulteerida ka neurokirurgiga.
Kui neuroloog peab vajalikuks, siis korraldab ta diagnoosi täpsustamiseks MRT/kompuuteruuringu. See pole aga mingil juhul uuring, mida tehakse kõigile n. trigeminuse neuralgiaga patsientidele. Lõpliku sellekohase otsuse teeb Teie raviarst.