mälu 30.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen mures oma 67-aastase ema pärast, kellel on lähimälu-häired (unustab asju, millest oli hetk tagasi juttu, kordab üht ja sama lauset jms) ja vahel vist päris mälulüngad (ei saa mingiks hetkeks aru, kus ta on), orienteerumisraskused võõras keskkonnas, kohati raskusi eneseväljendusega (ei leia õigeid sõnu). Need on vist Alzheimeri tõve või mõne muu taolise haiguse sümptomid. Kas peaksin temaga pöörduma kõigepealt psühhiaatri või neuroloogi poole ja kuidas selliste haiguste diagnoosimine täpsemalt toimub? Lühiajalisel suhtlemisel ei pruugi midagi märgata ja isegi pikema perioodi jooksul ei saa alati aru. Suur tänu vastuse eest.

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!

Vastuseks Teie küsimusele võin öelda, et selliseid mäluhäireid võib esineda selles vanuses lihtsalt ateroskleroosist tingituna, aga ka muudel põhjustel. Kahjuks ei ole võimalik neid põhjuseid ilma haiget nägemata ega uuringuid tegemata oluliselt täpsustada. Mäluhairete põhjuste väljaselgitamisega tegelevad nii neuroloogid kui psühhiaatrid, seetõttu on see täiesti Teie valik. Mäluhäirete diagnoosimisel kasutatakse erinevaid teste, kui vaja, samuti tehakse muid täiendavaid uuringuid ja analüüse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

mälu

Kas SM võib halvendada mälu- asjade meelespidamist...?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

võib.

Loe edasi

INIMESE MÄLU

Natuke laialivalguv küsimus, kuid loodetavasti vastatav. Kas on mõtet pikkadel koolitustepäevadel, kui aju suudab fikseerida sealt ainult osa? Ja kui palju see osa oleks? Olen tähele pannud, et 9-tunnisest ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt on probleem teies. Meeldejätmis võime on individuaalne aga sõltub ka tervislikust seisundist.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

mälu

Olen 50 ligi naine. Mälu halvenemise põhjuseks ilmselt verevarustus- ja ainevahetushäired, nagu Teie eelnevatest vastustest välja lugeda võin. Mida siiski teha mälu parandamiseks? Olen kuulnud kiidetavat ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõestatult mälu taastavaid tablette ei ole olemas. Äsja on tulnud kasutusse uusimad väga kallid ravimid mis pidurdavad mälu halvenemist.
Teie puhul on tähtsam selgitada mälu halvenemise põhjus. Sageli ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: