rahutud jalad 19.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen hädas labajalgadega. Õhtul voodisse magama minnes hakkavad jalad nagu närviliselt valutama.Nad nagu otseslt ei valuta aga pean neid koguaeg liikutama ja ringutama.Labajalad just ja nagu kannatagune osa. Ma ei oska otseslt kirjeldada aga vahest pean kohe äkkiliselt kiiresti jalgu liigutama ringutama, et ikka luud ragiseksid siis läheb rahutus nätukeseks üle.Töö on pool päeva istuv ja ülejäänud päev on kas pikali ja liikudes. Nimelt olen pool päeva tööl.Siis on veel häda selline, et vasaku jala sise reiel on üks koht,mis valutab ja närib. Kas on veenilaiendid. Välja ei paista midagi.Kiri segane aga ehk saate midagi mulle vastata. Olen 40 a.naine 3 lapse ema. Ette tänades ja häid jõule!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

See seisund on tuntud nimetuse all "rahutute jalgade sündroom". Põhjust täpselt ei teata kuid peale häiritud une muud ohtu ei ole. Ravi on olemas.

Dr. Ain Pajos