Mis on seljalihtaste pôletik 14.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 28 aastane naine. Pea kaks nädalat tagasi tundsin meeletut valu selja alaosas ja liikumine oli valulik. Et panna sokke ise jalga, nôudis pingutust ja valukannatamist. Kannatasin 3 päeva ja siis läksin arsti juurde. Arst kontrollis reflekse ja käskis pead kallutada ette ja taha ja küljele. Ainult küljele oli see vôimalik. Mulle määratai tabletid diklofenak. Oli ka väike palavik. Need tabletid vôtsid seljavalu vähemaks, aga mitte meeletut peavalu. Sôin neid tablette nädala aega, nii nagu arst soovitas ja alaseljast valud kadusid ja peavalu ka. Nüüd aga tunnen väsinust ja seljavalu on koondunud ülesse poole külgedele. Olen väga väsinud ja mul ei ole energiat mitte millegi jaoks. Väsimus ja loid olla. Mis asi on üldse seljalihaste pôletik ja kui kaua selle läbipôdemine aega vôtab ja kas see praegune seljavalu on ikka normaalne?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ükski valu ei ole normaalne ja Teil ei ole tegu ka seljalihaste põletikuga.
Konkreetse probleemi lahendamiseks tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos