tervitus hr. Dr 04.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

paar-kolm aastat tagasi tekkis kuklasse vistriku moodi asjandus, nüüdseks on see herne suurune. Ennm ei tekitanud miskit muret kuid viimased kuuaega on hakkanud kuklas imelikud õrnad valud olema. Vahel nagu lihtsalt nahk hell ja valutab kergelt(punni ümbruses), teinekord jällegi just see punn natukene valus.
Lisaks sellele aeg-ajalt pead kuklasse pannes ja üles vaadates hakkab pea kergelt ringi käima, silmanägemine läheb udusemaks ja kui natukene pikemat aega hoida pead kuklas siis kõrvus hakkab kohisema ja tekib väike hapniku puudus. Aegaajalt käib pea niisamagi ringi töö tegemise ajal(kusjuures rahulikult oma asju tehes, mitte rabeledes, rabeledes või kui natukenegi närvi lähen siis hakkab pilt eest ära kiskuma, tunne selline et kohe vajun kokku, kuid olen saanud alati õigelajal tuge kuskilt).
Ja nagu veel vähe oleks siis on hakanud tekkima ka krambid vasakult poolt kuklast õlani kui käe täielikult välja sirutan(ntx püüan miskit kuskilt kõrgelt kätte saada)kramp kestab minut-paar ja läheb üle....
Perearsti juurde lähen ma 6dets. aga tean et igalepoole uuringutele pikad järjekorrad aga mida kahtlustada ise.. ei teagi.


22 aastane mures neiu

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arvan, et punniga kuklal ei ole need kaebused seotud.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

multiplex

tervitus, selline küsimus,et mõlemad jalad on põlvest üleval pool on valu ja nagu jalad oleks nagu pinges(spasm oleks nagu jalgade lihastes) See juba mitu nädalat.Kas tegemist ei või olla multiplexi algsümptomigavõi ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

SM haiguse algus võib olla väga erinev. Seetõttu ei ole algnähud aluseks diagnoosile.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: