Pea suremine 12.09.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Viimasel ajal on pidevalt selline tunne, et pea vasak pool 'sureb ära' umbes sama tunne nagu käe või jala suremisel hakkavad sipelgad jooksma ja pea läheb väga uimaseks. On ka kergeid tasakaaluhäireid tunda peas. Peale kaela masseerimist ja peaga liigutuste tegemist vahel läheb kiiremini üle aga vahel on pool päeva kogu aeg selline tunne et vaska pool on surnud ja kergelt tundetu. Kas võib tegu olla verevarustuse häirega ja mida verevarustuse parandamiseks ette võtta. Mõni aeg tagasi oli ajuinfarkt (arvatavalt isheemiline kuna kõrgvererõhku ei ole) aga see taastus kiiresti juba järgmisel päeval ja nädalaga lasti haiglast välja ja tunne oli täitsa ok. Kas nüüd võib tegu olla verevarustuse häirega ja mida verevarustuse parandamiseks ette võtta. Ise olen võtnud Ginkgo Biloba tablette ja küüslauku söönud ja ka hommikuvõimlemist teinud ning külma vee protseduure aga ei ole aidanud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt ei ole tegemist vereringehäiretega. Tuleks pöörduda neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos