neuropaatia? 19.08.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen53.aastanenaine.Diagnoosiks on neuropaatia,milles süüdlaseks suhkruhaigus.Kuid suhkruhaigus alles algstaadiumis aga jalad ja käed juba umbes 60-70% tuimad.Endokrinoloogid (dr.Kerge ja dr.Pärnakivi) kategooriliselt selle vastu,et haigus tingitud diabeedist, Käin juba aasta arstide vahet,kuid tulemust pole.Haigus aina süveneb ja sealjuures väga kiiresti. Olen nõutu ja oma tervise pärast väga hirmul.Ehk oskate anda Teie mulle nõu,mida peaks edasi tegema.Olen Tallinnast.
Ette tänades Eve

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Kahjuks ei ole mul võimalik Teie e-mailist välja lugeda, kas Teile on tehtud ka niisugune diferentsiaaldiagnostiliselt oluline uuring nagu elektromüoneurograafia ( ENMG).
Minu arvates on selle uuringu tulemus väga tähtis. Uuringut tehakse Tartus TÜ kliinikumis ja Tallinnas ( PERH ning Diagnostikakeskus ).
Veel peaksin vajalikuks konsulteerida vasoloogiga.
Loodan, et suutsin Teid aidata ja soovin parimat!
Lugupidamisega

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Ärevushäire?

Kas on võimalik, et mõlema käe sõrmeotste (mõnikord ka varvaste) tundlikus ja kohatine suremine ja tuksumine on tingitud ületöötamisest ja ärevushäirest?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

See on võimalik, kuid arvesse tulevad ka muud põhjused näiteks kompressioonist tingitud neuropaatiad, polüneuropaatiad. Asja täpsustab visiit neuroloogi juurde.

Dr. Ain Pajos
6 748 ...

Loe edasi

Jalad alt kadunud

Milles võiks asi olla: jalgadest on jõud kadunud ja tasakaalutunne jupsib. Kestab juba umbes viimase nädala. ;u suursaavutus on see, kui ma jõuan seinte najal oma töötoolist voodini või siis vastupidi. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist võib olla jalgede osalise halvatusega või üldise lihasnõrkusega. Ise selliseid asju diagnoosida ega ravida ei saa. Parim tegu on kutsuda kiirabi või sõbrad ja lasta end sõidutada näiteks Mustamäe ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: