tömblused 28.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure järgmine: PCI tõttu esinevad jalgades tihti tõmblused (eriti õhtuti), olenevalt koormusest mõnikord hooti iga paari minuti tagant, väiksema päevase koormuse puhul puuduvad. Kasutasin raviks Sirdaludi(8 mg õhtul), mis alguses võttis tõmblused küll ära, kuid u aasta möödudes ei aidanud ka annuse suurendamine. Kuna antud ravim enam spastilisust ei vähendanud, leidis neuroloog, et selle tarbimisel pole enam mõtet, aga uut rohtu ka ei kirjutanud.
Kuna olen aktiivne liikuja ja koormus on päris suur, on tõmblused elu siiski segama hakanud. Millest need tekivad ja mida oleks võimalik nende vastu ette võtta? On need selle diagnoosi puhul tavaline nähtus? Ette tänades, abiturient

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kangus ja tõmblused jalgades on tingitud peaaju kontrolli vähenemisest jalalihaste üle seoses kahjustusega närvisüsteemis.
Leevendavalt toimivad kerge massaaz, soojad vannid, tuleks vältida jalalihaste ülekoormust. Ravimid ei pruugi siin palju aidata.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Mida neuroos ikkagi tähendab?

Kui olin 7a. hakkasid silmad sygelema (klaviatuur ei tunnista Eesti tähestikku), just kui oleks liiva silma läinud. Silmad hakkasid ka tömblema. Neuroloog pani diagnoosiks neuroosi. 12a. hakkas kyynarnukk ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vajate psühholoogi - psühhiaatri abi.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: