Mälu, kõne jms 05.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 37 a naine. Juba umbes aasta tunnen, et minuga on midagi teisiti. Mu mälu, mis oli ülihea just nimede ja nägude peale, on hakanud streikima. Ka ei suuda ma tihti meenutada, millest näiteks eelmisel päeval räägiti. Meelde jääb olnu umbes, mitte täpselt. Näiteks kui anekdooti räägitakse, on mul juba mõne aja pärast meelest läinud, millest seal üldse juttu oli. Eneseväljendusega on ka raskusi. Töötan büroos, 4 tundi päevas võtan kliente vastu. Pärast lõunat tunnen vahel, nagu oleks mul mõistuse vaheaeg. Vahel hakkan kahtlema oma vanuses, et kas olen 37 või juba 38. Tihti ütlen midagi eriti nõmedat, ütlesin näiteks: homseks lubas kuiva vihma, tegelikult tahtsin öelda, et homseks lubas kuiva ilma. Mõtlen üht, kuid suu räägib hoopis midagi muud. Vahel tundub, nagu ma magaks päise päeva ajal silmad lahti. Kõike justkui näen, mõtted on aga mujal, mitte selle juures, et pean tähelepanelik olema. Pidevalt tahan magada. Kuhu peaksin pöörduma? Tänan!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Neuroloogi vastuvõtule

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Närvivalu?

Minul on tekkinud erinevates kohtades närvivalu. Kõige rohkem valutavad käed ja jalad,lisaks valule on suurenenud suremise tunne. Jalad valutavad allpool põlve, valu ei ole tugev aga magama ei saa jääda ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kaebusi on palju ja asja selgitamine nõuab erinevaid lisauuringuid. Kas on tehtud ka ülesvõtted kaela ja nimmelülidest? Kui pildid on tehtud võiks tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
Loe edasi

mälu

Kas SM võib halvendada mälu- asjade meelespidamist...?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

võib.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: