pea värisemine 15.03.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minul on selline küsimus, ma ei tea, kas Teie käest on õige küsida (aga perearst soovitas ka psühhiaarti juurde pöörduda), nimelt olen 24 aastane naine ja u üle aasta juba tunnen, et kui pingelisematel perioodidel hakkab mu pea värisema (ja see tunne on sees siis kohe pikka aega). Vahe peal kadus see minu arust ära, aga sügisel, kui õhkkond kodus ja tööl läks jälle pingelisemaks, tuli tagasi. See ei ole teistele inimestel veel eriti silma torkav (kuna nii vähe), aga olen tõsiselt mures, kas sellist asja saab üldse ravida või on see märk tõsisest haigusest, kuhu peaks pöörduma? Olen ise suhteliselt närviline inimene (kogu aeg olnud), ärritun kergesti. Kas see on märk, et närvirakud hakkavad otsa saama ja närvisüsteem kahjustunud. Kas saab veel midagi teha? Nüüd kui endal selline probleem tekkis, olen ka teistel inimetsel seda märkama hakanud, nt ämmal väriseb samuti pea (ja see on ikka näha kohe) ja mees ütles, et see on närvidest. Aga ta on muidugi juba üle 50 ka. Ka mul on tõesti nii noorelt juba sama probleem. Perearst ütles, et ei ole, vanematel inimestel hoopis muud põhjused. Aidake!

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Teie kirjast on küllalt selgesti näha, et tegemist on just pingelisematel perioodidel esineva kaebusega. Noortel inimestel võibki olla pea värisemine (ka mitmesugused muud kaebused) tingitud just liigsest pingest. Vanemate inimeste puhul tulevad kõne alla ka mitmed muud põhjused. Kahjuks on aga siiski nii, et kirja teel pole võimalik otsustada, millega täpselt tegemist on. Seepärast soovitan Teil pöörduda neuroloogi vastuvõtule. Vajadusel saab siis anda ravi suhtes soovitusi või suunata täiendavale konsultatsioonile/uuringule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Keha värisemine

Tere. Minu suureks mureks on keha värisemine (sinna alla kuuluvad pea, silmalaud, käed - tegelikult kogu keha, kui teen midagi). Ma ei suuda oma värisemist kuidagi kontrolli all hoida. Värisemine segab ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist võib olla nn. essentsiaalse treemoriga mis on perekondlik . Väga sageli on värin siiski tagasihoidlik ja on ka ravimitega leevendatav. Tegemist ei ole raske, progresseeruva ja invaliidistava haigusega. ...

Loe edasi

Käte värisemine

Tere,

pöördun Teie poole, et leida leevendust tugevale käte värisemisele, mida ma kontrollida ei suuda, ning mis takistab söömist jm olulisi tegevusi.

Värin sai algus ca 15 a ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist ilmselt ei ole parkinsoni haiguse, vaid päriliku treemoriga. Parkinsoni haiguse rohud siin ei aita, küll aga liskantin või propranolool.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

pea värisemine

Pöördun Teie poole järgmise murega, viimasel ajal tunnen kuklas ja peas ebameeldivat lihaspinget. Ärevamates olukordades on hakanud pea värisema.
Olen olnud hädas ärevushäire ja sotsiaalfoobiaga. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ärevus ja sotsiaalfoobia on ühe seisundi erinevad tahud. Ka värina leevenduseks on rohud olemas.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Loe edasi

käte värisemine

käte värisemine

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

mis on küsimus?

Loe edasi

värinad

tere,
olen 22a naine. Mure on järgmine - viimased kaks nädalad on olnud kuklapiirkonnas selline imelik tunne. Tunnen, et ei suuda oma hästi oma pead hoida, kipub nagu värisema või õigemini tudisema. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoline põhjus on labiilne närvisüsteem ja võimalik et ka pärilik kalduvus lihasvärinatele. Kui värin häirib elamist, tuleks külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavärin

Tere!
Millest võib olla tekkinud tahtmatu pea värisemine ja kuidas sellest lahti saada? Ise ei saa värisemisest aru, aga teised küsivad, miks sul pea tudiseb?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pea värin on tihti seotud perekondliku kalduvusega värinatele ja allub tavaliselt hästi ravile.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

käte värisemine

66 aastasel mehel esineb käte värisemine, vahest vähem vahest rohkem. Esineb ka pearinglust. Mida peaks tegema ja kuhu pöörduma, et sellele leevendust saada?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleb pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

iiveldus,pea pööritus

Olen kuue kuu jooksul kaks korda haiglas olnud.Korra närviosakonnas,siis psühiaatriaosakonnas.Rohtusid on söödud terve hulk.Tänaseks on jäänud 1 zoloft hommikul+1 naistepunaürdi kapsel,lõunal 1 vitakur ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kindlasti ei saa mingit ravi määrata eeltoodule tuginedes.
Vahetage psühhiaatrit.
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

värisemine

Mul on selline mure, et ärevas olukorras või tähelepanu keskpunktis olles hakkab pea värisema. On see üldse neuroloogiline küsimus? Millise arsti juurde peaksin pöörduma?
Ette tänades!

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegu võib olla perekondliku värinaga, mis esialgu avaldub stressisituatsioonides.
Kui värin hakkab segama, tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

Käte ja pea värisemine.

21aastasel mehel värisevad käed kohati nii et ei saa tassistki juua. Ärritunud seisus hakkab tal ka pea tudisema. Arsti juures on käinud pool aastat tagasi,öeldi et parkinsoni tõbe pole,kuid ravimeid ei ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist võib olla päriliku värinaga kätes ja kehas mida saab tavaliselt raviga oluliselt leevendada. Tuleks tulla vastuvõtule.
Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: