Tumor metastaticum cerebri 16.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Pöördun Teie poole haige ja tema omaste palvel.
Küsimus oleks, kas oleks võimalik haige heaks täiendavalt midagi ette võtta, kasutada näiteks kirurgilisi või mingeid muid täiendavaid ravimeetodeid.
Kas oleks abi veel mõne spetsialisti poole pöördumisest?
Haige ise on avaldanud soovi pöörduda just Tartus praktiseerivate spetsialistide poole.

Küsimusele vastamiseks esitan Teile ka haige haigusloo:

AMETLIK HAIGUSLUGU
Diagnoos: Tumor metastaticum cerebri st. IV (algkolle ebaselge) C80

Umbes 1 a tagasi hakkas haige tundma nõrkustunnet käimisel, pani tähele kerget õhupuudust, ebamäärast valu vasemas õlas, abaluu taga. 2003 a augusti lõpus tekkis tuimustunne paremal pool, kõnehäired. Tallinna keskhaiglas teostatud uuringud. Suunatud ravile SA PER II neurokirurgiasse ? SA PER OK-sse. Vastavalt konsiiliumi otsusele hospitaliseeritud kiiritusravile peaaju metast. protsessi diagnoosiga, algkolle ebaselge. Saabumisel osakonda pt hea toitumisega, Karnofsky 80. Parem käsi nõrgavõitu. Rinnad palpatsioonil sõlmelised, vasem rind lateraalsel tihedam, aksillaarsel sõlm. Mujal sõlmi ei palpeeri.
Uuringud:Veri:24.09.03. Hgb- 136 g/L.Tr.173x109/L, Lk.8,91x109/L, E-%, K- 1%, S- 83 %, L- 10 %, M - 1%, SR- 1 mm/h. Na - 140 mmol/L, K - 5,6 mmol/L, Kreatiniin - 58 ?mol/L, Uurea - 10,1 mmol/L, ALT - 59 U/L, AST - 36 U/L, LDH - 319 U/L.
24.09.03. MMGR: bilateraalsel mõõdukal hulgal fibronodulaarset struktuuri. Maliigseid muutusi esile ei tule.
30.09.03 Kopsu-ü/v:ealised muutused. Th-lülid porootilised.
RAVI:sai palliatiivse disatantsgrammravi ap AGAT-RI peaajule metastaatilise protsessi tõttu KD=3 Gy, 2 vastasväljaga 18x12cm;

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Kuigi Teie kirjast ei selgu, kas patsiendi seisund on mingil moel muutunud peale ravi, soovitan Teil pöörduda tekkinud küsimuste lahendamiseks neurokirugi vastuvõtule. Minu arvates pole vahet, kas teete seda Tartus või Tallinnas. Kuna tegemist on neurokirurgilise probleemiga, siis on just neurokirurgid need spetsialistid, kes suudavad Teile anda ammendavad vastused ja otsustada ravitaktika valikul. Kuna kirjutate, et patsient sooviks pöörduda Tartusse, siis tuleb Teil ühendust võtta SA TÜK Närvikliinikuga. Nende konsultatiivses polikliinikus võtavd haigeid vastu ka neurokirurgid.