soovimatu magamine 12.01.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Probleem on selles, et kipun jääma kinnisesruumis magama keset päeva lauataga, kui ruum veidigi hapnikuvaene on ja väsin kuidagi kahtlaselt kiiresti päeva jooksul ära, et õhtul koju jõudes vajunkhugi rampväsinud ning mingist õpimisest ei saa juttu tulla. Näiteks olen keset kirjutamist magama jäänud(ülikoolis), kuigi eelmine päev olen normaalsel ajal magama läinud ja unega probleeme ei ole, sest jään koheselt magama. Kohati esinevad peavalud, mis on stressist tingitud, sest probleemiks on just see eelmine ehk ära kukkumine
tunnis ehk liialt väsinud, et jälgida(30min max kui seda suudan kuulata) või jällegi uinumine mõneks hetkeks. Olen proovinud mõnda nn. ajuvitamiini(aminohapete, magneesiumi ja mangaani segu), mis on retseptivabalt saada apteegist, kuid tulemit ei ole märgatavat.
Janek

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui probleem on kestnud aastaid, võib tegu olla teatava unehäirega.
Diagnoosi paneb neuroloog.

Dr. Ain Pajos