kummalised peavalud 09.01.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

mul on alates 15 aastast tugevad peavalud. praegu 26a. nad esinevad periooditi. lärmi ja kõva häält talun üldiselt hästi, välja arvatud üksluine tänapäeva muusika ja selline. neil puhkudel hakab ta valutama. valu perioodide ajal on ennast liigutada raske. võimaluse korral laman, sest iga järsem liigutus annab terava torke. ise kahtlustan, et peavalud võivad ka psühhosomaatilised olla. Viimasel ajal on mulle tekkinud kah surumise tunne otsaees(nina kohal) ja samuti undamine kõrvus. Samuti on pea hakanud ringi käima ja kerged nõrkuse hood. Uuringutel pole midagi leitud. Kahjuks viimase neuroloogiga tekkis konflikt ning nüüd olen ma paar aastat lihtsalt kannatanud ja püüdnud spordist, toitumisest ja muudest taolistest asjadest abi saada. Kas oskate soovitada, mida võiksin veel teha, et olukorda muuta, sest kardan tohutult arsti juurde minna.
Ette tänades,
K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tüüpilisena algavad migreenihood selles vanuses. Närvipinge ja stress sagestavad valuhoogusid. Lihtsamal juhul aitab paratsetamool valu algul.

Dr. Ain Pajos