luksumine 07.12.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 18. aastane tüdruk. Ma luksun viimastel aastatel väga tihti. Vahepeal on olnud ka pikem paus, kuid viimasel poolaastal luksun jälle väga tihti, mõnikord isegi mitu korda päevas ja see võib kesta isegi terve tunni ja on tavaliselt väga tugev. Ma olen muidu rahulik ja see ei ole seotud mingi ärritusega. Tihti luksun umbes pool tundi pärast söömist. Veejoomisega jääb see harva järele. Muid terviseprobleeme mul pole. Kas te oskate öelda, millest see on tingitud ja mida teha?
Ann

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Luksumine ei ole ühegi konkreetse haiguse tunnus. Seda esilekutsuv ärritus saabub arvatavalt seedetraktist. Võiks proovida korraga vähem süüa.

Dr. Ain Pajos