Migreen 26.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 12.a. poisi ema. Lapsel on migreen juba alates lasteaiast saadik. Tugevad valud on umbes 2-3 korda aastas (väga tugev valu, oksendamine), aga nõrgemat peavalu esineb 1-2 korda nädalas. Võibolla on need 1-2 peavalu nädalas ka sellepärast nõrgemad, et esimeste valusümptomite hakkamisel võtab laps 0,5 tabletti Clotami. Nüüd aga pole seda rohtu (Clotam) apteekidest enam saada. Käisin perearsti juures, kes ei osanud midagi asemele ka soovitada. Igaks juhuks kirjutas perearst (prooviks, sest mõnedel pidi aitama) lapsele rohtu nimega Cipralex, 0,5tabletti hommikul. Laps on nüüd umbes nädala Cipralexi tarvitanud, täna aga valutas pea jälle. Kas nüüd tuleb välja, et see ravim minu lapse puhul ei hoia peavalusid ära või on ta lihtsalt liiga lühikest aega seda ravimit võtnud? Kas Teie oskate öelda, miks puudub apteekidest Clotam ja kas on loota, et seda lähemas tulevikus saada on? Või millega Clotam asendada?
Väga mures ema.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Pean tunnistama, et ametlikku näidustust Cipralex`i kasutamiseks laste migreeni ravimina pole Eestis registreeritud ja antud juhul ei pea ma selle ravimi kasutamist Teie lapsele näidustatuks.
Peaksite pöörduma lasteneuroloogi vatuvõtule, kes lapsele adekvaatse migreenihoogude raviks mõeldud ravimi ordineeriks.
Lugupidamisega,