valus küünarnukk 25.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun veel kord Teie poole. Hiljuti sain Teie vastusest teada, et karpaalkanali lõikus ei leevenda valulikkust küünarnukis. Ma küsin edasi, et millest siis ikkagi on tingitud, kui sõrmede sirutamisel, haaramisel, kandmisel jne ja vahel ka lihtsalt niisama tunnen valulikkust küünarnukis. Mida annaks sel puhul ette võtta?
Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sageli on põhjuseks sõrmedesirutajatelihase kõõluse otsa põletikuseisund küünarliigese piirkonnas - põhjuseks krooniline ülepinge stereotüüpsest käeliigutusest - raviks täpne massaaz või hormoonsüstid. Võimalikud on ka muud põhjused. Õige põhjus selgub läbivaatusel.
Dr. Ain Pajos