käed 30.06.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

On möödunud ligi kuu aega sellest,kui peale 15 km jalgrattasõitu on mu käed,eriti parem käsi poolenisti nagu nõelu täis ja eriti kolmas sõrm surnud.Juba rattaga sõites tundsin,et käed surevad ära ,peatusin ja masseerisin sõrmi.Mudin ja masseerin sõrmi iga päev. Vahest ärkan öösel vist selle peale üles,et sõrmed on nõelu täis ja surnud.Veidike on läinud paremaks, aga enam ei julge rattaga sõitu ette võtta,sest kardan,et ei saa lenksudest korralikult kinni hoida.Olen 51 a naine ja jalgrattasõit ei ole mulle võõras,tegin tihti pikki sõite.Aga praegu on olukord rohkem kui imelik.Mitu korda nädalas pillan midagi kodus maha ei tunneta hästi peosolevat eset.Ei tea,kas on mõistlik teha sooja vanni koos mudimisega või kasutada aparaati Vitafon,mis on mul kodus olemas.Mingeid ravimeid ei tarvita ja teadaolevaid haigusi ei esine.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on käenärvi kahjustusega karpaalkanalis, mis asub randmeliigese seespinnal. Põhjuseks sageli randme sage painutus või sirutusasend mida tuleks püüda vältida.Tuleks kasutada randmelahast nii tööl kui ka magades. Massaaz ja füsioteraapia tulevad kasuks kuid on sageli ebapiisavad.

Dr. Ain Pajos