hüpoksia...aga mida ette võtta? 16.06.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

minu 17 a. tütrel oli märtsis minestushoog, enne seda juhtus see elmise aasta septembris...hakkasin murte tundma, et kas peaks pöörduma arsti poole, kuna selliseid asju on juhtunud ka varem, kuigi vahed olid siis 3-4 a. tema enda sõnul hakkab tal nii ruttu paha , et ei jõua seda isegi öelda.... kiirabi ütleb, et kasvav organism ja söögu korralikult, kuid mind see ei rahulda eriti, mis saab , kui ta minestab kunagi kusagile ja abi ei ole võtta..seni on alati keegi juhtunud läheduses olema..... mida teha , et seda vältida? Peaksin ka lisama siia, et laps oli 4a. tagasi tartu lastehaigla neuroloogia osak. sees uuringutel, kuid midagi ei leitud.....mida ette võtta?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleb tõenäoliselt teha EEG uuring. Saatekirja saamiseks pöörduge perearstile.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Lapse käe liigutused

Tere! Minu laps sündis õigeaegselt ja kaalus 3340 g, pikkus 50 cm. Apgar 7-9-9. Algava hüpoksia tõttu oli vaakumsünnitus. Peale sünnitust tehti aju UH-uuring, kõik oli korras.
Praegu laps on 4k ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Oluline on teada, kas käega liigutuste ajal laps on teadvusel (jälgib, reageerib). Kui mitte, tuleks seda arstivisiidil rõhutada. MRT uurin näitab siiski ajukahjustusi ja tõenäoliselt tuleks teha ka EEG ...

Loe edasi

aju hüpoksia

Tere,

Missugused võivad olla (vaimsed) tagajärjed sünnitraumaga tekkinud aju hüpoksial? Kas teismeeas võivad kõrvalmõjud võimenduda, kui jah siis kas neid on võimalik kuidagi leevendada?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Sünnituse ajal tekkinud aju hüpoksia(hapnikupuudus)põhjustab kohese ajukahjustuse millest tingitud sümptomid sõltuvad kahjustuse suurusest ja kohast. Teismeliseeas tekkinud tervisehäired ei ole seoses ...

Loe edasi

valud küünarliigese piirkonnas

tere.

on valud küünarliigese piirkonnas, olen saanud 3 korda ka lihasblokaadi aga ikka valud tagasi.
käsi on nõrk. millega võib olla tegu ja mida ette võtta.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoline on ülekoormusest tingitud kõõlusepõletik.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: