unustamine, raske pea 23.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 49 aastane naine, töötan raamatupidajana. Kuna töökoormus on väga suur, siis on pea pidevalt väsinud. Pea on raske ja vahel on tunne, et pea ja keha on eksisteerivad teieneteisest lahus. Olen kuulnud, et ka teistel on selliseid probleeme. Probleemid on ka kodus lastega, õppimistega ja eluga üldse. Peres tekib tüli pisiasjade üle. Pidevalt ununevad asjad, mida olen lubanud teha. Kohati tekib elutüdimus lausa. Tahan, et kodused minust aru saaksid ja mind lohutaksid, aga mees ja poeg ei mõista seda ja arvavad, et ma ainult virisen. Armastan viibida väljas, aga siianii on ilm selline, et ka seda eriti teha ei saa. Mida ette võtta?

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh küsimuse eest.
teie kirja lugedes on üsna kindel, et te kannatate depressiooni all.
Depressioon on haigus, mis võib tabada meist igaüht ja inimese pikaks ajaks tasakaalust välja viia ning oluliselt halvendada elukvaliteeti- nii tööalast edukust, isiklikke suhteid kui ka lõõgastumist vabal ajal.
Sageli ei pruugi inimene depressiooni tekkepõhjust üheselt määratleda ja põhjus võib olla hoopiski paljude probleemide samaaegne kuhjumine.
Õnneks on depressioon ravile hästi alluv haigus, millest on võimalik terveneda, kui seda ravida õigeaegselt ja õigete ravimeetoditega.
Mure jagamine ja probleemidest rääkimine on esimene samm depressioonist paranemise teel ja teie oma probleemist kirjutamisega olete selle juba julgelt astunud.
Soovitan nüüd edasiselt pöörduda neuroloogi või psühhiaatri poole, kes spetsialistina saavad hinnata teie haiguse raskust ja vajadusel määrata teile sobilku medikamentoosse ( tablett) ravi.

Kõike head soovides ja nautige saabunud hilist ja kaunust kevadet,
Teie arst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

PIdevad peavalud.

Olen 57aastane naine, kellel peavalud kestnud juba aastaid. Minu pea valutab koguaeg( seal oleks nagu vilin, sädelus, tunnen end kui kõrgepingeliini all).
Peavalust vabanemiseks söön Ibumaxi ning ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

Pea uimane.

Selline mure, et mul pea või siis aju rohkem kui aasta juba uimane.Selline tunnen nagu aju ei ärkaks korralikult üles või ei saa piisavalt hapnikku.suhteliselt tuim või siis paks on pea(väga raske on seda ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleb julgus kokku võtta ja külastada perearsti.

Loe edasi

peavalu

tere

küsimus.
viimasel ajal on pikalt olnud siuke raskuse-taoline peavalu.
pidevalt näen igasugu unesid, unenäod on pingelised ja päeval miskit justkui surub kogu aeg pea sees ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Põhjuseid võib olla mitmeid.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: