hiv 01.02.17 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

küsimus on sihuke et... elan austraalias,käsin aasias, olin natuke purjus ja juhtus sihike sitatsoon, et tehti oral seks,nüüd siis vasak munasemanuse suurenenud,arstil käidud,kirjutati välja doxycycline,küsimus on kas on võimalik et nakatusin seal hivga,sellest möödas 2 kuud(asi piirus ainult oral seksiga) olen kuulnud et ennem 3 kuud pole mõtet testi teha. kui usaldus väärsed on need kiirtestid mida siin müüakse tilgutad sorme otsast verd testerisse ja 10 annab tulemuse neg v pos. lugesin et sellel parem täpsus kui rasedustestil... väidetavalt 99,7%.

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Kui te HIV kiirtesti tulemust ei usalda võite teha uuesti testi anonüümselt või pöörduda perearsti, nakkushaiguste arst poole. Saate täpse vastuse kas olete nakatunud või ei.
Parimat soovides
Aino Rõõm