16 aastane ja beebipillid 09.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Tütrel on pikemat aega olnud poisssõber ja ta käis esimest korda günekoloogil, et alustada antibeebipillide võtmist. Talle kirjutati Gestyl. Meil jäi günekoloogile mainimata, et mitu aastat on tütrel olnud südamega probleeme, südamepekslemine ja halb enesetunne, eriti füüsilisel pingutusel. Perearst ja kardioloog leidsid EKG-l südame repolarisatsioonihäire ja Holteri uuringu järgselt leiti, et südamerütm on olnud mitmel korral ebanormaalselt kiire. Samas südame ehitus korras ja muud ei leitud. Praegu võtab ta T. Metoprolooli 25 mg hommikuti. Panin uue günekoloogi aja märtsiks, et veelkord üle täpsustada ja ilmselt ei julge ennem ka antibeebipillidega alustada. Kuidas teie arvate kas peaks olema ettevaatlik antibeebipillide võtmisega, kas ikka tohiks neid võtta?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Gestyl pole vastunäidustatud ,eega alustagu nendega.Günekoloogile ikka võite minna ,saab ikka veel üleräägitud. DRkadastik