Päevaseid pole 03.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul selline mure et ma olen 15 aga mul pole ikka veel päevasid hakkanud, kas see on okey? Ja kas minuga on midagi lahti et ei ole hakkanud?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tavapäraselt on menstruatsioon 15.eluaastaks alanud. Kui teil ei ole päevad kordagi elus olnud, siis on soovitav pöörduda naistearsti poole kontrolli. Päevade algamist mõjutavad erinevad tegurid nagu geneetika, madal kehakaal, kilpnäärme probleemid, liiga suur psüühileine ja/või füüsiline koormus jpm.
Teil tehakese veranalüüsid erinevate suguhormoonide suhtes, vajadusel läbi kõhukatete ultraheli uuring.