Mensturatsiooni hilinemime 03.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mensturatsioon on kuu aega vahele jäänud. Tavaliselt on päevad ebaregulaarsed, kuid kuu aega ei ole kunagi vahele jäänud päevadest. Tegin ka kaks rasedustesti ühe 31 oktoobril ja teise 2 novembril, mõlemad negatiivsed. Rinnad on valusad ja nüüd täna tuli roosakat helepunast veremoodi verd, millega see seotud võib olla? Ja kas peaksin muretsema raseduse pärast? 13 oktoober oli viimane vahekord ning kasutasin kaitsevahendit, kuid pole kindel kas kondoom purunes või mitte

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Broneerige plaaniline aeg noorte nõustamise keskusesse või naistearstile. Korrake rasedusteste üks kord nädalas hommikusest uriinist. Võite ise tasudes alati pöörduda SynLab, teostada neli tasuta analüüsi ja ise tasudes rasedushormooni HCG:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid ning Treponema pallidum vastased antikehad (sõeluuring) (S-T pallidum Ab).
Tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu.
Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.

Kui rasedus, ka emakaväline rasedus, on välistatud, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega, mida saab ravida.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7