Probleemid voolusega 30.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, lisasin tulemuste pildi proovidest. Tehtud kuur ravimiga UNASYN aga ei saa lahti kleepuvast voolusest. Kas on ka tableti kuuri ajal toetavaid kuule/geele mida nt tuppe panna. Tundub et ainult tabletid ei aita. Mida soovitate kasutada. Kui ohtlikud need tulemused on?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 39-aastane

Teie kirjast ei selgu, mis põhjusel võeti just selline analüüs, millised olid kaebused, kas see oli tõesti ainuke proov?
Milline võiks olla põhjus: kas on uus partner, kas on uus vahekord, kas soovite rasestuda, kas voolus on kalalõhnaline, kas kardate sugulisel teel levivaid haigusi, kas need on uuritud vms?

Soovitan uusi https://shop.hoiamed.ee/toode/dermoxenkomplekt/
Dermoxen vaginaalse infektsiooni komplekt

Soovitan teha neli tasuta analüüsi SynLab:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid ning Treponema pallidum vastased antikehad (sõeluuring) (S-T pallidum Ab).
Tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu.
Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.

Kas olete HPV vaktsineeritud?
https://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
HPV vaktsiin Gardasil 9 kaitseb vähke tekitavate viiruste eest, mis samuti levivad sugulisel teel.
Kui enam ei soovi rasestuda ja sünnitada, siis Eesti seadused lubavad nii munajuhade sulgemist kui ka vasektoomiat, mis parandab oluliselt elukvaliteeti.

Soovitan tasulist kaugnõustamist: kandke üle 23,34€, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood. Saate ise broneerida kaugnõustamise aja iga päev kell 10.00 või muul kokkulepitud ajal.
Siis saan tutvuda selle ja eelmise aasta analüüsidega, saate nõu küsida kuni 25 minuti jooksul.
Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7