Rasestumissoov ning akne 21.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Soov on rasestuda. Kuna mul aga tekkis eemisel kuul tugev akne näole, mida on mul esinenud ka paar aastat tagasi, siis kasutasin ühte alles jäänud ja tõhusalt aidanud geeli näol, täpsemalt : Treclinac, 10 mg/0,25 mg/g geel -klindamütsiin, tretinoiin.
Olen kasutanud umbes 2 nädalat+ praegu päevade ajal ca 6 päeva. Täna lihtsalt jäin lugema uuesti infokirja ning seal on kirjas, et rasestuda soovides kasutada ei tohi. Samas oli just plaan nüüd kohe peale päevi beebit proovima hakata.
Küsiksin, et kas nüüd geel ära jättes säilib veel sellel kuul proovimisvõimalus? (päevad just lõppesid kui infokirja avastasin ning lõpetasin geeli kasutamise). Kas antud antibiootikum oleks veel kehas, mõjutaks peagi saabuvat ovulatsiooni? Kas antud eelnev mõne nädalane kasutamine mõjutab, kui tegu on kõigest näol kasutatud geeliga?
Tänan

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui te peale menstruatsiooni geeli kasutamise lõpetasite, siis ei ole edasiselt sellel ravimil järeltoimet ja võite proovida rasestuda.
Edasiselt on näonaha probleemide korral oluline õige puhastusvahendite ja niisutavate kreemide kasutamine. Eelistada võiksite looduskosmeetikat ja saate ka apteekriga nõu pidada, mis paremini sobiks. Dr. Hauschkal on samuti olemas probleemse naha sari. Soovitav on alustada foolhappe või rasedust planeerivale naisele mõeldud kompleksi võtmisega.