Vasakus rinnas valus 07.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Vasakus rinnas on valus,kui kuskile pihta lähen. Kasutan Sibilla Plus beebipille. Käisin veebruaris mammograafias ja sain vastuseks: Vasakul rinna ülemises mediaalses osas u 6mm õrn selgepiiriline lisavari (sobiks intramammaarseks l/sõlmeks). Aksillaarkoopad iseärasusteta.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Kuna kasutate KHK-kombineeritud hormonaalset kontratseptsiooni, siis rinnavalu on lisahormoonide toimel üsna tavapärane. Kui teid tagasi ei kutsutud rinna UH-ultraheliuuringule, siis ei ole biopsia ehk proovitüki võtmine hetkel näidustatud.
Unustasite kirjutada, kas olete sünnitanud ja kui kaua olete rinnaga toitnud? Kogemustele toetudes kõik arstid teavad, et rinnaga toitmine on nn "rinnavähi vastane tegevus".
Kui te enam sünnitada ei soovi, siis kaaluge munajuhade sulgemist, mis Eestis lubatud alates 35, samuti vasektoomia. Suure tõenäosusega kaovad siis hormoonide kõrvaltoimed, ka rinnavalu.
Mittehormonaalsetest vahenditest on võimalik kasutada erinevaid kondoome, Pharmatex sarja tooteid, viljakusmonitori.
Kui te pole mingitel põhjustel veel sünnitanud, siis soovitan koheselt lõpetada antibeebipillid ja proovida rasestuda. Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule nõustamiseks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7