Psoriaas 24.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kuidas leevendada ja hooldada psoriaasi jalgade vahel?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Psoriaas on krooniline autoimmuunne nahahaigus, mis võib koldeid anda kogu keha erinevates piirkondades.
Kreeme, losioone, mida saab kasutada nahal, võib kasutada ka tupe piirkonna nahal. Oluline, et ravinm ei satuks tupe limaskestadele, kuna võib tekitada ärritustunnet ja kipitust. Sügeluse korral sobib lisaks kasutada pehmendavaid ning niisutavaid kreeme nt Prurigyn, Vagisan kreem. Pesemiseks sobivad õrnad niisutava toimega intiimgeelid apteegi käsimüügist. Raseerimisega peaksite olema väga ettevaatlik, kuna see võib põhjustada lisaärritust ja mikrotraumasid. Soovitav oleks mitte raseerida, mitte kasutada pidevalt igapäevaseid pesukaitsmeid, vältida kitsast pesu ja riietust. Kahjuks ei ole ravimit, mis psoriaasi välja raviks. Oluline, et haigus oleks kontrolli all ja ei põhjustaks igapäevast elu segavaid kaebusi.