Määrimine, mis ei taha lõppeda 28.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen naine 25 ja pöördun esimest korda sellise murega. Ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid. Tuleb tõdeda ka, et olen viimasel ajal pisut ülekaaluline, kuid teen kõik selleks, et see lõppeks.

Peale viimast menstruatsiooni, mille algus oli 20.03 (ebaregulaarne, tsükli pikkus kõigub, määrimine enamasti 3-4 päeva). Seekord tundub nagu ei tahaks menstruatsioon lõppeda, kuid siiski on see lõppenud. WC-s käies ning paberiga pühkides jääb paberile heleroosa veretaoline väljutus, mis ei ole kohe kindlasti kõige õigem. Tavaliselt kui menstruatsioon läbi, siis on kõik okei. Ei ühtegi määrimist, ka ovulatsiooniaegadel ei ole täheldanud mingit määrimist.
Seekord on aga kuidagi teisiti ja ei teagi enam midagi teha.

Vanarahvatarkusest olen joonud pärnaõie teed paar päeva ning sellega olen saanud määrimise päevaks peatada, kuid järgmisel hommikul algab sama asi uuesti. Mingeid muid kaebusi antud olukorras ei ole - valud puuduvad, enesetunne on hea.

Milles probleem olla võiks?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Palun pöörduge gunekoloogi vastivõte. Vajalik oleks teha günekoloogiline ultraheliuuring kontrollimaks emaka limaskesta paksust ja määrata gün. hormoonid ( FSH , östradiool , LH ja progesteroon). Sellest sôltuvalt ravitaktika.
R
Edu soovides ,
Maie Väli