Pap test ja rasedus 16.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sooviks mehega lapse saada, kas selle diagnoosiga on üldse võimalik rasedaks jääda?

Materjal võetud emakakaelast. Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Lameepiteeli süvakihi rakud. Tugevalt düsplastilised lameepiteeli rakud. Düsplastilised metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. 22725004 ((HSIL) Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, high-grade) Skriinija: Maire Frolov Skriinija ja tsütoloog: Lea Mällo

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on kahjuks emakakaelas tegemist vähieelse seisundiga ja kindlasti on vajalik teha emakakaela lisauuring ehk kolposkoopia. Kui tegemist on raske astme muutustega, siis on vajalik emakakaelast haige osa eemaldada ehk teostada konisatsioon. Peale seda ei ole 1 aasta jooksul soovitav rasestuda. Kui tegemist on keskmise astme muutustega, siis võib emakakaela ka jälgida ja operatsiooni suhtes otsustada vajadusel peale sünnitust. Kerge või keskmise astme vähieelne seisund reeglina rasestumist, rasedust ja sünnitust ei mõjuta.