eritis 02.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Aire,

kasutan juba mitmendat aastat järjest Merciloni tablette. Ka varem on olnud üksikuid päevi, mil olen unustanud tabletti võtta ja miskit pole juhtunud, nüüd aga unustasin ühe päeva vahelt ära ning tupest eritub mingisugust pruuni limajat ollust (olin vahekorras järgmisel päeval ja siis võtsin tableti korralikult sisse, võtan ka praegu, st. edasi). Kas oleks põhjust pöörduda günekoloogi juurde või on selline nähtus normaalne? Kas see on üldse tableti võtmata jätmisest tingitud?

Erika, 21.a.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Erika.

Vabandan hilinenud vastuse pärast.

Määriv veritsus on suure tõenäosusega tingitud vahele jäänud tabletist. Võtke tablette kuni lehe lõpuni ja jätkake peale tavapärast 7 päevast tabletivaba päeva uue lehega. Kui peale vähese määrimise peaks tekkima kõhuvalu, halvalõhnaline voolus vm , pöörduge kindlasti kohe naistearsti poole.

Tervitades Aire Sekavin