Menstruatsiooni ärajäämine ja valud orgasmi ajal 07.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 54 naine.Veebruari lõpul saab täis 6 kuud viimastest pillide kasutamisest,päevi pole,ega vist tule,kuigi imelikud valud vahepeal nagu menstruatsiooni aegsed,samuti tekkinud orgasmiaegne valu paremal alakõhus!Mida teha?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,
Avestades teie vanust, siis suure tõenäosusega teil enam mesenst ei tule. Kui menstruatsioone pole olnud 1 aasta, siis saate öelda,et olete menopausis. Vähene ebamugavus ja menstruatsioonisarnased valud võivad esilagu esineda.Orgasmiga seotud valud võivad ka esineda. Kindlasti oleks hea ka günekoloogi juures käia kord aastas. Kui te pole seda teinud , siis minge. Juhul kui olete alles hiljuti külastanud naistearsti, siis pole ka vajadust seda kohe teha.DRKadastik