Valu alakõhus mõlemal pool 03.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

3 päeva peale menustratsiooni on alakõhus vaagnaluu juures mõlemal pool pulseerivad valud ning torked. Kõndida on valus ja sirgelt püsti seista. Samuti esinevad peavalud terve päeva vältel ning kogu keha lihased on kanged.
Juunis sai käidud günekoloogi juures kontrollis ning sealt saadud vastused - antud vastused jaid arsti poolt lahti seletamata ning minule arusaamatuks.
Kepiline mikrofloora. Neutrofiile vähe. Erütrotsüüte. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Nõrgalt düsplastilised lameepiteeli rakud, osad HSIL kahtlased? Atüüpilised metaplastilised lameepiteeli rakud. Atüüpilised parakeratootilised lameepiteeli rakud. Silinderepiteeli rakud.

Tsütoloogiline materjal emakakaelast Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, low-grade (LSIL)
Tsütoloogiline materjal emakakaelast Atüüpilised lameepiteeli rakud, ei saa välistada high-grade lamerakulist intraepiteliaalset lesiooni (ASC-H

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Emakakaela testi järgi vajate lisauuringut ehk kolposkoopiat edasise ravi ja/või jälgimise suhtes. Samas see ei põhjusta antud juhul teie kaebusi, mis pigem on seotud närvi-lihasvaludega. Soovitan pöörduda perearsti poole, kes vajadusel suunab teid neuroloogi vastuvõtule.