Peavalu tihedalt 06.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin väga teada, et miks on peavalud väga tihedalt? Ütleme nii, et kuus iga nädal.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peavalud on paljude erinevate põhjustega. Mõjutada võivad ülepinge, suur füüsiline-psüühiline koormus, vähene uni, toitumise rütm ja kogused, kaela-õlavöötme lihaspinged. Naistel on sageli lisaks tsüklilised peavalud ehk peavalu ägeneb enne menstruatsiooni ja esimesel päeval. Kui teil peavalud on väga sageli , häirivalt, kaasneb iiveldust, oksendamist, siis on kindlasti soovitav nõu pidada oma perearstiga ja vajadusel neuroloogiga. Püüdke piisavalt puhata, vajadusel teha kaela-seljamassaaži, toituda tasakaalustatult ja tervislikult, juua palju vett. Juhul kui kasutate antibeebipille, siis on soovitav nõu pidada nende vahetamise suhtes või mõne teise rasedusvastase vahendi kasutamise suhtes, sest pillid võivad individuaalselt peavalusid tekitada ja süvendada.