Valulikkus urineerimise lõpus 31.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul tekkis valulikkus urineerimise lõpus kui leitsin endale uue partneri, algul arvasin et tegemist oli põie põletikuga kuna partneril sel hetkel oli see. Aga see ei kadunud ära vaid aja kulgedes läks valulikumaks. Urineerimisel surve on olemas ja tuleb ilusti aga valu just lõpu hetkel on päris valus.
Kas tegemist võib olla mingi eesnäärme põletikuga või hoopis suguhaigusega?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Teil on õigus, iga uue partneriga, eriti kui on nn põiepõletikulaadsed kaebused, tuleb end kontrollida sugulisel teel levivatele haigustele: urogenitaalne klamüdioos, gonorröa, Mycolpasma Genitalium jt.
Saate ka ise tellida uuringud SynLabist:
https://minu.synlab.ee/testi-kodus/suguhaiguste-testimine
Millal peaksid ennast suguhaiguste suhtes testima?

Kui suguhaigused on välistatud, alles siis võib tegemist olla põiepõletikuga, millega reeglina tegelevad edukalt perearstid. Eesnäärme põletikega tegelevad meestearstid-androloogid ja urokirurgid-uroloogid.
Noorte nõustamise kabinettidesse saate kiiresti, broneerige kohe aeg.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7