genitaalherpes 15.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist! 2 aastat tagasi tehtud herpese test, näidud negatiivsed! Siiani ei olnud esinenud genitaalherpest, nüüd lõi haigus välja, villide kujul siis ja test positiivne.Kas on võimalik, et haigus püsis siiani peidus ja nüüd ilmus villidena välja

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil 2 aastat tagasi tehti verest herpese suhtes analüüsid ja need olid negatiivsed, siis on nakatumine toimunud viimase 2 aasta jooksul.
Veres määrame herpese viiruse suhtes tekkinud antikehad. Need on määratavad ka sellisel juhul, kui olete viiruse kandja ning haiguse episoodi pole esinenud.