Rasedus ja kõrge vererõhk 25.01.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, doktor! Mul on kõrge vererõhk ning kardioloog on mulle välja kirjutanud ravimit Agen. Planeerin rasedust. Kardioloogi sõnul saab seda ravimit vastu võtta raseduse ajal. Ravimi infolehes on aga kirjas, et ravimi ohutus raseduse ajal ei ole tõestatud. Minu teada, kirjutatakse rasedatele naistele ravimit Trandate, kuid see mulle ei sobi - tunnen end halvasti. Kas Agen'it on võimalik vastu võtta raseduse ajal või on mingi muu hüpotensiivne ravim, mis on ohutu rasedatele? Varem võtsin vastu Nebilet, üks naistearst ütles, et seda ei tohi võtta raseduse ajal, teine ütles, et saab. Kas kerge hüpertooniaga (vererõhk tavaliselt 140/90, süda on terve) on üldse lubatud rasestuda ja sünnitada?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Agen e.amlodipiin ei ole vatunäidustatud raseduse ajal.Loomulikult on ravimiinfos kirjutatud,et eelnevalt konsulteerida oma naistearstiga.Seda kirjutatakse peaaegu iga ravimi korral.Kina Te praegu veel rase ei ole,siis jätkake ageniga. Rasedusega kaasneva vererõhu korral on tõesti valikpreparaadiks trandate e. Labetolol. Ei oska ette prognoosida kuidas Teie vererõhk raseduse korral saab olema ( küllap siis leitakse just Teile sobiv preparaa),aga praegune vererõhk ei ole küll vastunäidustus rasestumiseks. Edu soovides,Maie Väli