Ureaplasma raseduse ajal 08.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul selline mure. Olen 31. nädalat rase ja mul on ureaplasma. Ravi pole ma veel saanud. seni on lapsega kõik korras. Arst ütles, et kui peaksin emakas mingitki kiskumist tundma peaksin koheselt laskma ravimid välja kirjutada. Ravimid pidid suht kallid olema ja seetõttu on arst mind veel nendest säästnud. Küsimus selline, mida võib haigus lapsele tuua peale enneaege sünnituse võimalust? Kardan hirmsasti lapse tervise pärast. Triinu19.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Triinu!

Hiljuti vastasin samale küsimusele, palun lugege. Ureaplasmoosist saate lugeda samas portaalis e-raamatut.

Kuna ureaplasmoos on sugulisel teel leviv haigus, siis Teie arst otsustab, millal ravida. põletikule viitavad kaebused on: vooluse suurenemine, veresegune voolus, halvalõhnaline voolus jm. Ka enneaegse sünnituse oht on võimalik. Seetõttu otsustatakse sageli ravi kasuks.

Lapsele üldjuhul ohtu ei ole või on teoreetiline võimalus sünnitusteedest saada põletik.

Ravimite hind ei ole põhjus mitteravimiseks. Erütromütsiine on erinavatel firmadel erineva hinnaga. Rasedad on kindlustatud ja kehtib soodustus 50%.

Soovin Teile raviarstiga head kontakti ja õnnelikku lapseootamist.

Naistearst Galina Litter