Põletik vms. 18.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr!

Olen 15 neiu.Mul on selline probleem, et kui olen olnud vahekorras,siis peale seda tekkib mul tuppesse põletik.Kõhu valud ja eritub valkjas kollast mäda.

See probleem on olnud juba pikemat aega.Kord käisin naistearsti juureski ja mulle kirjutati välja Metronidazoli.Võtsin neid ja siis oli korras jälle kõik.

Aga kui poisiga uuesti vahekorda astusin,kordus kõik.

See on äärmiselt ebamugav.Kanda koguaeg pesukaitsmeid ja muretseda sellepärast.

Menstruatsioon on ka mul väga ebaregulaarne.

Ette tänades,

neiu15

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Teil võib olla tõesti mingi tupepõletik.Selleks peab ka poiss ennast kontrollima.Kui põletikku ei leia, siis harva võib olla ka teie harjumatus spermale, hiljem ärritus kaob. Tupe mikrofloora parandamiseks soovitaks käsimüügist saadav FEMIGEL (apteek). Eelnevalt peaks ikkagi tegema tupe analüüsid.