Tsüstid, Nuvaring, kummaline voolus 16.04.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuna olen olnud viimastel kuudel hädas munasarjatsüstidega ( üks neist rebenes ja käisin erakorralises). Nädal hiljem tegi oma arst UH ja tunnistas terveks. Nüüd taas uus olevat, mis tekkis nädala ajaga.
Arsti soovitusel hakkasin kasutama Nuvaringi, et anda puhkust munasarjadele ja paar päeva tagasi tekkis pruunikas-hall imala lõhnaga voolus. Nüüd värv kadunud voolusel, aga lõhn siiani alles. Millest see olla võib? Suguhaiguste proovid said ka tehtud kõik ning vastused negatiivsed.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse ja rasedusanamneesi.
Tupe loomulikku mikrofloorat mõjutavad kindlasti halvemas suunas spiraali niidid ja vahel ka Nuvaringi kasutamine.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel Lactacyd ja kasutage seda 2x ööpäevas, peske end jahedama veega, vahetage iga päev aluspükse
-apteegi käsimüügis on ka Floragyn tupekuulikesed, mis peaksid samuti sisaldama piimhappe kepikesi, need on vajalikud tupe normaalse mikrofloora säilitamiseks
-kasutage söögiks Eesti biojogurteid
-tarvitage rohkelt vett, ~1,5 l ööpäevas
-ärge kasutage tupetampoone; pesukaitseid ja sidemeid vaid 7-päevase Nuvaringi vahe ajal
-ostke pesukaitsed looduspere poest
-jätke meelde Nuvaringi alustamise kuu ja aasta, kalendrisse märkige 7 Nuvaringi vaba päeva
-kui partner on kindel ja sama, siis see ei olegi suguhaigusele tüüpiline kaebus
-tarvitage antibiootikume vaid elulistel näidustustel
-ärge tarvitage (meditsiinilise) näidustuseta ravimeid, vitamiine, toidulisandeid jms.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt