Müoom ja Mirena 27.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Alustan siis sellest,et olen 43 aastane ja 30.05.2007 paigaldati mulle seoses rohke vereerituse tõttu Mirena spiraal.Oktoober 2007 aga avastati mul müoom (2,2cm),mis eemaldati 06.11.2007(hüsteroskoopia),operatsiooni käigus võeti Mirena välja ning lõpus asetati tagasi.Küsimus on selles,et nüüd on mul teist korda pärast operatsiooni menstruatsioon,mis algas 06.01.08.Kaks esimest päeva oli määrimine nagu tavaliselt, kuid edasi kuni 20.jaan. üsna vererohke.Külastasin selle vererohkuse pärast 22.jaan. günekoloogi,kontrolliti ka ultraheliga,eemaldatud müoomi koht helendas ja menstr. paistis ka et on lõppenud.Aga sama päeva õhtul hakkas uuesti määrima ja nii kuni 27.jaan.mil hakkas verd tulema nii et hommikul kella 10 ajal pandud tampoon kella 14 ajal läbi laskis ja lisaks veel tugeva menstr.aegse valuga.Tohter kirjutas mulle seoses reisile minekuga ja seal algava menstr.(kui on väga vererohke) Dezaminooksitocins 50 sv (1tbl.3xpäevas). Kas võin neid tablette võtta praegu selle veretuleku lõpetamiseks? Või on see kõik (kolm nädalat kestev menstr.)normaalne?Mida teha?
Ettetänades,Helen.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Helen!
Tegemist on emaka müoomiga ja seetõttu vererohkete menstruatsioonidega. Arvan, et Teil eemaldati vaid müoomi sõlm hüsteroskoopiliselt.
Emaka sisene süsteem Mirena on hea vahend soovimatute raseduste vastu, verejooksude vastu, müoomi kasvu vastu. Aga tal on ka kõrvaltoimeid: kõige ebamugavamad on tsüklivälised veritsused ja pikad määrimised. Reeglina mööduvad need kaebused 6-12 kuu järel.
DAO tabletid ei ole keelatud, kuid mingit imet nad ka ei tee. Nende tarvitamise ajal võib tekkida alakõhuvalu emaka tugevate kontratsioonide tõttu. Müoomi kude võib reageerida erinevalt.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt