Emakakaela põletik ja vereeritus 19.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Dr Kadastik :)
Minu lugu:27.01.2007 läksin haiglasse kuna mul valutas alakõht. Arst vaatas läbi ja ütles, et mul on kerge emakakaela põletik ja bakteriaalne vaginoos(ei tea, kas kirjutasin õieti), mis tekisid spiraali kasutamise ja ovulatsiooni koosmõjul, lisaks sellel ütles arst, et mehel võib olla eesnäärmepõletik. Selle peale kirjutas ta välja T-tähega algava retseptiravimi (mille nime ei mäleta, aga kust pidin nii mina, kui ka mees võtma kolmel päeval järjest 1 tableti(pakis 10 tableti)). Kuna mees oli Soomes tööl, siis tema neid ei võtnud(tal oma tervise kohta mingeid kaebusi ei olnud ega ole, olgugi, et ta käis ka tagasitulles analüüse andmas, aga hetkel veel vastust pole). Kui mees tagasi tuli, unustasin talle öelda, et ta peab tablette võtma. Mina võtsin need tabletid ära 27,28 ja 29 veebruaril ja peale nädalast vahet panin lisaks ka 3-l järjestikusel õhtul tupeküünlaid(samuti retseptiga, aga nimi ei ole hetkel meeles). Tundus, et asi sellega korras. 10.02 olin mehega vahekorras(mingit kaitset me ei kasutanud), järgmisel päeval hakkasid mul päevad(hakkasin samal päeval võtma ka pille, kuna spiraal võeti välja).Päevad aga ei kestnud kuigi kaua, verd nagu ei tulnudki. Verd ainult immitses-tavaliselt pole mul päevadega mingeid probleeme olnud.Kuna olin oma tervise pärast mures, et mees tablette ei võtnud, ja et olime 10.02 kaitsmata vahekorras, siis tegime 16, 17, 18 veebruaril mehega koos selle 3-päevase tabletikuuri läbi(mina siis teist korda ja mees esimest)Tänase seisuga on lood sellised, et tupest tuleb verist eritist, mis on selline tumedat värvi, vahepeal ka heledam(kusjuures mingit erilist lõhna pole), ja seda siis juba alates 11. veebruarist. Täpsustuseks seda ka, et kõhus mingeid valusid pole ja kuna sellised probleemid tekkisid, siis võtsin pille ainult 8 päeva, enam pole võtnud(loobusin nendest). Arstile sain aja alles 5. märtsiks. Küsimused siis sellised, et kas see oli minu tervisele väga kahjulik, et 2 kuuri tegin? Millest see vereeritus olla võiks? Kas see mõjutab vereeritust, et spiraal eemaldati(spiraal oli 1,5 aastat ja ise olen 25aastane)? Kas spiraali eemaldamine võis mõjutada ka seda, et päevad sedasi kestsid(või "kestavad", sest see vereeritus on siiani)?Kas ma praegu tohiksin kasutada Femigeli? Kas peaksin nii kiiresti arstile minema kui võimalik? Oleksin väga tänulik, kui saaksite võimalikult ruttu vastata, siis teaksin mida edasi teha.Kui midagi hullu tegelikult pole, siis ei tahaks ma järjekorda vahele trügida ja teistele patsientidele pahameelt valmistada. Suurimad tänud vastamise eest :)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. See.et te kaks antibiootikum kuuri ära tegite pole midagi halba. Oligi õige, et tegite mehega koos-Kuna spiraal eemaldati, siis sellest võib olla tsüklihäire. Teine põhjus teie veritsusle on see et jätsite pillid pooleli. Te võtsite ainult 8 pilli ja peale seda ongi nii, et tekib veritsus. Tegelikult on nii. et kui ei soovi enam pille võtta, siisivähemalt kuuri peab lõpuni tegema. Hormoonpillidega on alati nii,et kui katkestate need, siis tuleb teil veritsus.Soovitaks teha raseduse test. Kiiret arsti juurde minekuga ei ole kui teil just tugevaid valusid pole. Dr Kadastik