emakakaela konisatsioon 20.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kui pikalt peab emakakaela konisatsiooni järgselt töövõimetuslehele jääma, kas see on üldse vajalik?
Ette tänades,
Kersti

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõik oleneb teie tööst ja teie kaebustest. Tavapäraselt aitab 5-7 päevast. Kui teil on raske füüsiline töö, siis võiks olla 10-14 päeva. Kui teil on kerge töö ja tunnete end hästi, siis võite praktiliselt ka kohe tööle minna. Põhiline on see, et te ei külmeta ja ei tõsta raskusi. Dr Kadastik