klamüdioos ja lastetus 09.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin naistearsti juures probleemiga, et ma ei rasestu. Seal leiti et mul on klamüdioos. Mul on olnud 3 aastat üks ja sama partner ja seal juures ka ainuke, rohkem mul seksuaalpartnereid pole olnud. Elukaaslasel pole ka minuga koos olemisest saadik teisi partnereid olnud, aga järelikult ta sai selle haiguse juba 3 aastat tagasi ning mina samuti siis omakorda tema käest.
Ma ei ole sellest haigusest midagi varem kuulnud ja nüüd sellest palju lugedes on mul paaniline hirm lastetuse ees. Kui ma oleks varem sellest teadnud oleksin kindlasti midagi ette võtnud. Aga kuna mul olnud elus 1 partner ja temal ka neid just eriti palju pole olnud ei osanud ma ju noorelt midagi karta. Naistearsti juures olen küll kontrollis käinud varem mitu korda, aga seal pole keegi kolme aasta jooksul midagi öelnud et mul midagi viga oleks.
Kolme aastaga on see bakter kindlasti nii kaugele arenenud et lapsi pole võimalik saada ja ma jään oma elus täielikult üksi. Mehel on vähemalt lapski olemas, aga mida ma enam teha saan.
Palun aidake mind!
21a.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere!Klamüdioos ei pruugi üldse mingeid sümptome anda ja inimene üldse ei pruugi sellest enne teada kui analüüsi andes. Klammüdioos on tõesti üks rasestumatuse põhjuseks,kuid mitte alati. Seega ei pruugi kohe meelt heita. Tekitaja leidmine ei tähenda kindlalt mitterasestumist. Kui teil pole olnud mingeid põletiku sümptomeid, siis tõenäosus,et te ei saa kunagi lapsi ,on üsna väike.
Soovitaks teha mõlemile ravikuur. Lastetuse põhjuseks võib olla ka näiteks hormonaalsed jt põhjused.Seega peaks teostama ka muid uuringuid. Parimate soovidega dr.Kadastik