seen 23.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

noo kohe mitte ei saa aru.
ravin välja. Tuleb kuu või kahe pärast tagasi. Küll on mulle välja kirjutatud küünlaid, küll kreemi nimega "klotrimasol", mis siiamaani mul alles on. Lihtsalt jube väsitav. Vahekorrad muutuvad ju tänu sellel ka valulikux, tekivad valuasad haavandid. Pesukaitse peab ka alati olema, sest vahetpidamata määrib (valgevoolus).Ei jaxa enam arsti juures käia. Mida siis teha?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui on tegemist kroonilise pidevalt korduva kandidoosiga, soovitan teha ravi suukaudsete seenevastaste tablettidega ja ravida ka partnerit ( ka siis, kui tal kaebusi ei ole). Et kandidoosi ägenemist põhjustab kõige sagedamini organismi vastupanuvõime langus, on oluline tugevdada oma organismi immuunsust e.vastupanuvõimet: tervislik toit, normaalne töö-puhkuse reziim, stress-situatsioonide vältimine, ravimite kasutamine ainult kindlatel näidustustel, "ei" suitsetamisele ja alkoholile jne....... Soovitan iga päev lülitada oma menüüsse Atsidofiil-piimatooted(bio-jogurtid,-keefirid jt.).
Samuti tuleks perearsti juures kontrollida oma veresuhkru taset.
dr. Seemen