tsüst 18.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 29-sa aastane. arst ütles mulle et on emakas kaks tsüsti (pidavat kasvama koos rasedusega, arvas et sünnitusel jääb üks neist ette kui väga suureks kasvab. see oli 4-i aastat tagasi, kui lasin aborti teha). Ja üks tsüst on tupes. valu nad ei tee, kid imelikud voolused on aeg-ajalt. Kas need peaks laskma eemaldada? on neist ohtu vähi tekkele? olen päris mures.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tsüstid esinevad munasarjades, ka raseduse ajal.
Emakaõõnes on see ülimalt vähetõenäoline.
Munasarja tsüste ei pea alati eemaldama, nad võivad kaduda. Küll aga munasarja vesikasvajaid-tsüstoome, mille diameeter on üle 6 cm.
Tupe tsüste ei pea eemaldama, kui nad ei põhjusta kaebusi.
Vajate naistearsti teisest nõustamist ja informatsiooni.