Veritsus tablettide ajal 17.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen üritanud juba aasta jääda rasedaks, kuid kogu see aeg on olnud mul tsükkel täiesti paigast ära. Mõnikord on vahe 21 päeva, siis jälle üle viiekümne päeva. Detsembris käisin arti vastuvõtul, tehti kõik uuringud, mis tavalise läbivaatuse ajal ikka tehakse. Kõik oli korras ja kästi edasi üritada. Uuesti läksin artile juunis. Taas kuulas arst mu probleemid ära ja peale küsimist sain saatekirja munajuhade läbitavuse uuringule. Kuna sinna on pikad järjekorrad ja et tsüklit paika saada kirjutas arst mulle kaks pakki rasestusvastaseid vahendeid nimega Mirelle (varem olen kasutanud tablette kolm aastat tagasi, kuid siis oli kogu aeg väga paha olla). Eelmised päevad hakkasid 04.07 (eelmised päevad 12.06, tsükkel 22 päeva) ja siis alustasin tablettidega. Päevad kulgesid normaalselt ja enesetunne oli ka korras. Kuid eelmisel reedel (11.07) hakkas taas määrima, mitte nii palju, et sidet peaks kasutama aga pesukaitseid läheb küll paar tükki päevas. See on nüüd kestnud juba nädala. Palun soovitusi mida edasi teha ja selgitusi millest selline ootamatu verejooks võis tekkida.

Ette tänades,
Britta

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere Britta!
Teile määratud Mirelle on väga madala hormoonisisaldusega preparaat, seega põhjustab ta sageli tsüklivälist vereeritust. Veritsused lõpevad iseenesest või preparaadi vahetamisel suurema östrogeenidoosiga tableti vastu. Muretseda pole Teil vaja. Ilusat suve!