nüüd rase 24.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mõned aastad tagasi öeldi et emakas on verd täis ja rasestumine võimatu. Olengi juba 9 aastat elanud täiesti vahendite vaba suguelu. Nüüd olen rase. Kui veel ei teadnud oma rasedusest sõi mitu analgiini ja paratsetamooli tabletti ja käisin hamba arsti juures kus tuimestav süst. Kuidas see võis mõjuda lootele ja milliseid uuringuid oleks tark teha, et teada kas titaga kõik korras on. Kui pole peaksin ju abordile mõtlema.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui rasedus areneb ja kaebusi ei ole, peaks olema kõik korras. Selleks on hea võimalus teha sonograafia ja teatud analüüsid. Põõrduge oma günekoloogi poole, kes saab teile antud uuringud teha.