ehmatav vahekord... 23.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Maie Väli!
Mina olen 16 aastane neiu. Hiljuti oli minu esmane vahekorra kogemus. Ja mul tekkis küsimus, et kas on normaalne, kui sperma peale vahekorda tupest välja nö voolab? See on väga ebameeldiv! Koolis meil sellest räägitud ei ole. Kui see on normaalne, siis kuidas võiks seda veidikenegi mugavamaks muuta?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes,
Maarja.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Maarja! See ongi normaalne,sest ega spermatosoidid ju tupe kaudu ei imendu.Mugavamaks saate seda muuta peale suguühet suguelundite pesmisel ja vajadusel võite kasutada ka tupetampooni,mis sperma endasse imab.