Tahaks vahetada rasestumisvastaseid tablette 21.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtan hetkel Logest`i tablette. mulle aga tundub et minu kehakaal on pärast nende tarvitamisega alustamist tõusnud, kõht on nagu kogu aeg punnis. olen kuulnud et Diane35 pidavat olema väiksema hormoonisisaldusega ja kasulikud ka nahaprobleemide puhul(vistrikud). Kas Diane35 on parem preparaat kui Logest ja kas mul on mõtet üldse marki vahetada? Või on mõni veel väiksema hormoonsisaldusega preparaat või mida üldse ise soovitaksite. olen Logesti võtnud juba 3 aastat.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Diane-35 on küll hea preparaat probleemse naha puhul,kuid östrogeenisisaldus on suurem kui Logestil.Kui logest tõesti ei sobi,võiks proovida Harmonetti,kus on küll hormoonide sisaldus täpselt sama väike,aga vöib-olla individuaalne sobivus on parem.