tupp 16.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on alati katsudes tupe lõpus mingi kuulitaoline asi olnud,see vist peabki olema,aga viimasel ajal mulle tundub,et see on suurenenud.Kas ma tekitan ise probleemi või mis see on ? kats

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See moodustis,mida Te tupe lõpus tunnete on emakakael. Just niisuguse ümarmoodustisena see emakakael tundubki olevat.Selle suurus sõltub ilmselt asndist,millises parajasti olete kui emakakaela katsute.Olles kükakil ,on kõhupress suurem ja emakakael allapoole surutud,mistõttu mõnikord tundubki,et emakakael on suurem. Ärge muretsege!